Ndërlidhjet

PRAGË


Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Pragë njofton se Uashingtoni ka rënë dakort të vërë në dispozicion avionë luftarakë amerikanë për patrullimin dhe ruajtjen e hapësirës ajrore të Republikës Çeke gjatë samitit të NATOs.
Samiti mbahet në datat 21 dhe 22 nëntor në Pragë dhe shënon takimin e parë të plotë të Aleancës së Atlantikut Verior, që prej sulmeve terroriste të 11 shtatorit.
XS
SM
MD
LG