Ndërlidhjet

SHKUP


Policia maqedonase ka arrestuar Xhevat Ademin, ish komandant i Ushtrisë Clirimtare Kombëtare dhe anëtar i Partisë Demokratike Kombëtare.
Burimet e policisë maqedonase pohojnë se arrestimi i tij lidhet me akuzat për krime të kryera gjatë konfliktit të vitit të kaluar në Maqedoni.
Xhevat Ademi ka qenë i përfshirë në listën e zezë të presidentit amerikan George Bush.
XS
SM
MD
LG