Ndërlidhjet

BANKOK


Ka vazhduar faza e dytë e bisedimeve lidhur me dhënien fund konfliktit 19 vjecar në Sri Lanka.
Bisedimet mes përfaqësuesve të tamilëve dhe qeverisë kanë arritur disa rezultate, të cilat lidhen me rindërtimin e zonave të prekura nga konflikti dhe kthimin e personave të zhvendosur.
Nga konflikti mes tamilëve dhe qeverisë në Sri Lanka kanë humbur jetën rreth 65 mijë persona.
XS
SM
MD
LG