Ndërlidhjet

SAN XHULJANO


Presidenti italian Karlo Azelio Ciampi dhe zyrtarë të lartë të qeverisë italiane i janë bashkangjitur banorëve vendas në fshatin San Xhuljano në jug të vendit, në ceremonitë e varrimit, të 29 vetëve, mes të cilëve 26 fëmijë, që humbën jetën si pasojë e tërmetit të disa ditëve më parë.
XS
SM
MD
LG