Ndërlidhjet

NAZRAN


Trupat ruse janë vënë në kërkim të personave që sulmuan helikopterin ushtarak MI8 në Ceceni, gjatë ditës së djeshme.
Në këtë sulm u vranë 9 ushtarakë rusë.
Sulmi erdhi pasi ministri rus i mbrojtjes, Sergei Ivanov, ka urdhëruar aksione të reja në Ceceni.
“Gjatë ditëve të fundit kemi pasur informacione se në territorin e Republikës Cecene dhe jo vetëm atypo bëhen përgatitje për sulme të reja terroriste”, ka thënë Ivanov.
XS
SM
MD
LG