Ndërlidhjet

HAGË


Është anulluar sërish seanca seanca gjyqësore e paraparë për sot, e gjyqit të ish presidnetit jugosllav Sllobodan Millosheviq. Gjendja shëndetësore e të akuzuarit është arsyeja e kësaj shtyrje të re.
Gjyqi kundër Millosheviqit, i akuzuar për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci, ka filluar në shkurt dhe mendohet se do të zgjasë dy vjet.
XS
SM
MD
LG