Ndërlidhjet

UASHINGTON


Lufta kundër terrorizmit dhe aksionet e ashpra kundër Irakut mund të ndihmojnë për të sjellë paqen në Lindjen e Mesme dhe Azinë jugore, ka deklaruar presidenti amerikan, George Bush.
Bush ka përsëritur dhe njëherë vendosmërinë për të drejtuar koalicionin për carmatosjen e Irakut edhe nëse Kombet e Bashkuara nuk tregohen të afta për të vepruar.
XS
SM
MD
LG