Ndërlidhjet

JERUSALEM


Pas një atentati vetvrasës në një qendër tregtare në qytetin Kfar Saba në Izrael, 2 persona kanë humbur jetën dhe së paku 16 të tjerë janë plagosur. Besohet se shpërthimi është rezultat i një sulmi vetvrasës.
Departamenti amerikan i Shtetit ka dënuar sulmin dhe ka kërkuar nga të dyja palët të ulin tensionet.
XS
SM
MD
LG