Ndërlidhjet

JERUSALEM


Amnesty International, organizata që merret me mbrojtjen e të drejtave të njeriut, me bazë në Londër, ka akuzuar trupat ushtarake izraelite se kanë kryer krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj palestinezëve.
Amnesty International ka theksuar se rastet më të rënda kanë qenë në Nablus dhe Xhenin në prill dhe qershor të këtij viti.
XS
SM
MD
LG