Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata Ndërkombëtare e Hagës për ish-Jugosllavinë, ka shtyrë për një jave vazhdimin e procesit të Sllobodan Millosheviqit, për shkak të problemeve shëndetësore të të akuzuarit.
Gjyqi i ish-presidentit jugosllav, i akuzuar për krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid në luftrat në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci, ka filluar në muajin shkurt dhe besohet se do të zgjasë 2 vjet.
XS
SM
MD
LG