Ndërlidhjet

LVIV- UKRAINË


Mbetjet e mbi 260 viktimave të regjimit stalinist janë gjetur gjatë kërkimeve arkeologjike, në qytetin Lviv të Ukrainës.
Në mesin e viktimave kanë qenë 39 gra dhe 17 foshnja.
Shumica e viktimave kanë qenë ukrainas, por ka pasur në mesin e tyre dhe polakë e hungarezë.
XS
SM
MD
LG