Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i diplomacisë britanike, Jack Straw do të bisedojë nesër në Beograd me udhëheqien më të lartë jugosllave dhe serbe kurse tema kryesore, siç pritet, do të jenë eksporti i palejueshëm i pajisjeve ushtarake në Irak dhe Liberi dhe bashkëpunimi me Tribunalin e Hagës.
Dje në Londër u paralajmërua se sekretari Straw shkonë në Beograd me qëllimin e qartë që të dëgjojë nga autoritetet jugosllave se është ndërprerë eksporti i armëve në Irak.
Pas Beogradit, shefi i diplomacisë britanike do të vizitojë Kosovën.
XS
SM
MD
LG