Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në Shtetet e Bashkura sot zhvillohen votimet për zgjedhjen e 435 ligjëvënësve në Dhomën përfaqësuese të Kongresit amerikan dhe të 34 nga 100 senatorët.
Analistët politikë parashikojnë që Republikanët të ruajnë epërsinë në Dhomën përfaqësuese, kurse Demokratët të rrisin ndjeshëm epërsinë e tyre në Senat.
XS
SM
MD
LG