Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara thonë se kanë ndërmend që t,i propozojnë Këshillit të Sigurimit nga fundi i javës një rezolutë të reviduar lidhur me çarmatosjen e Irakut.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit amerikan, Richard Boucher tha mbrëmë se projekt-rezoluta e reviduar pasqyronë disa nga brengat që kanë shfaqur anëtarët tjerë të Këshillit dhe kryeinspektorët e armatimit të OKB-së.
XS
SM
MD
LG