Ndërlidhjet

MANILA


Zyrtari i lartë amerikan, Matthew Daley thotë se rrjeti terrorist al Kida dhe aleatët e sajë janë duke kërkuar aktivisht bazë të re pasi u çrrënjosën nga Afganistani.
Duke folur në Manilë, zyrtari amerikan ka thënë se operativët e al Kaidës po bëjnë përpjekje të mëdha për vendosjen e bazës së re, por ka ngurruar të përmendë vende specifike të cilave ua kanë vënë syrin.
XS
SM
MD
LG