Ndërlidhjet

ANKARA


Liderët e dy partive më të suksesëshme në zgjedhjet e përgjithëshme në Turqi, Recep Erdogan dhe Deniz Baykal u zotuan që të bashkëpunojnë që ta shpiejnë vendin në Bashkimin Evropian.
Pas bisedimeve që kishin në Ankara, Erdogan tha se liderët e dy partive u dakorduan që të bashkërendisin aktivitetet dhe se ai do të përshpejtojë formimin e qeverisë së re të Turqisë.
XS
SM
MD
LG