Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i zyrës së Shtetetve të Bashkuara në Kosovë, Reno Harnish u ka uruar të gjithë myslimanëve në Kosovë fillimin e muajit të shejtë të Ramazanit, në emër të popullit dhe qeverisë amerikane.
“Duke hyrë në këte kohë të shejtë të agjerimit dhe meditimit, shembulli juaj na përkujton të gjithëve ate që është më e shenjtë në Islam- mesazhin e paqës, mëshirës dhe solidaritetit me njerëzit tjerë”, ka thënë Reno Harnish në urimin drejtuar myslimanëve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG