Ndërlidhjet

UASHINGTON


Amerikanët sot dolën në votime që të vendosin se kush do të kontrollojë dy dhomat e Kongresit, Dhomën përfaqësuese dhe Senatin.
Votohet për të gjitha 435 vendet në Dhomën Përfaqësuese dhe për 34 në Senatin 100 anëtarësh.
Garë e ngushtë bëhet për Senatin, ku Republikanët dhe Demokrat janë baras me karrike. Republikanët përpiqen të ruajnë mazhorancën në Dhomën përfaqësuese ku kanë epërsi prej gjashtë vendesh.
XS
SM
MD
LG