Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka caktuar zgjedhjet e përgjithëshme të parakohëshme për 28 janar pasi kryeministri Ariel Sharon dështoi të formojë qeverinë nga rradhët e krahut të djathtë për të zëvendësuar koalicionin e tij të gjërë që kollapsojë javën e kaluar.
Ndërkaq, trupat izraelite janë konfrontuar në qytezën Rafah në Grezin e Gazës me militantë palestinezë dhe kanë vrarë një dhe plagosur 16 palestinezë.
XS
SM
MD
LG