Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari i Jashtëm, Jack Straw riafirmoi mbështetjen e Britanisë për Kosovën e administruar nga Kombet e Bashkuara, ku arriti për vizitë të shkurtër në kuadrin e turneut të tij ballkanik.
Sekretari Straw bisedoi me shefin e UNMIK-ut, Michael Steiner, presidentin Ibrahim Rugova dhe vizitoi edhe manastirin e Graçanicës ku takoi peshkopin Artemie dhe shefen e klubit të deputetëve të “Kthimit” në Kuvendin e Kosovës, Rada Trajkoviq.
XS
SM
MD
LG