Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i diplomacisë britanike, Jack Straw gjatë qëndrimit në Beograd u ka thënë zyrtarëve më të lartë jugosllav se ata doemos duhet të ndërpresin kontratat ilegale të armëve me Irakun dhe të përmirësojnë bashkëpunimin me Tribunalin e Hagës për krime lufte- ndryshe ballafaqohen me humbjen e mbështetjes së Perëndimit.
XS
SM
MD
LG