Ndërlidhjet

UASHINGTON


Liderët politikë në Shtetet e Bashkuara thonë se triumfi i Partisë Republikane në zgjedhjet e djeshme kur vuri kontrollin mbi Kongresin Amerikan i përngjanë një referendumi mbi politikën e presidentit George Bush.
“Mendoj se pjesërisht ky ishte një referendum për lidershipin e presidentit George Bush, por gjithashtu edhe për brengat e popullit amerikan lidhur me luftën kundër terrorit dhe sigurinë nacionale”, ka komentuar lideri në shkuarje i shumicës së deritashme në Senat, demokrati nga Dakota Jugore, Tom Daschle.
XS
SM
MD
LG