Ndërlidhjet

PEKIN


Disidentët e Kinës me një letër të hapur u kanë bërë thirrje delegatëve të kongresit të Partisë Komuniste që mbahet gjatë këtij muaji që ti lirojnë të burgosurit politik dhe të zgjerojnë zgjedhjet e drejtëpërdrejta të zyrtarëve.
Letra është nënshkruar nga 192 disidentë nga 17 qytete dhe provinca anembanë Kinës.
XS
SM
MD
LG