Ndërlidhjet

KJEV


Mardhëneit mes Shteteve të Bashkuara dhe Ukrainës po përjetojnë një krizë besimi, pas dështimit të Kjevit për të vërtetuar pafajësinë lidhur me shitjen e sistemit të radarëve Irakut.
Kjo është bërë e ditur nga Steven Pifer, zyrtar i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit.
XS
SM
MD
LG