Ndërlidhjet

PARIS


Të arrestuarit në qytetet franceze të Lionit dhe Marsejës, lidhur me shpërthimin në një sinagog në Tunizi, prillin e kaluar, kanë lidhje me Al Kaidën, ka bërë të ditur ministri i brendshëm francez, Nikola Sarkozi.
Ky i fundit nuk ka dhënë më shumë informacione për numrin e të arrestuarve.
XS
SM
MD
LG