Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidneti amerikan George Bush, ka ftuar në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorët e vendeve myslimane , për një darkë iftari, vakti tradicional pas përfundimit të ditës së agjërimit.
Me këtë rast presidneti Bush tha:
“Iftari i sontëm dërgon një mesazh tek të gjithë amerikanët. Kombi ynë është i përfshirë në luftë me grupet radikale terroriste, dhe jo me ndonjë besim fetar, apo civilizim”, tha Bush.
XS
SM
MD
LG