Ndërlidhjet

RAMALLAH


Burimet palestineze bëjnë të ditur se do të përgjigjen javën e ardhshme lidhur me planin e fundit për paqen, të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara.
Plani i paqes bën thirrje për reforma të autoritetit palestinez, tërheqjen e trupave izraelite, ngrirjen e ndërtimeve të vendbanimeve hebreje dhe krijimin e një shteti të përkohshëm palestinez në vitin 2003, që do të fitonte pavarësinë në vitin 2005.
XS
SM
MD
LG