Ndërlidhjet

PEKIN


Presidneti kinez Xiang Zemin ka kërkuar tërheqjen e forcave të reja brenda partisë komuniste të vendit, përfshirë biznesmenë dhe profesionistë, të cilët dikur cilësoheshin si armiq.
Kjo është bërë e ditur gjatë kongresit të kësaj partie që ka filluar sot punimet.
Pritet që udhëheqësit kinez mbi 70 vjec, përfshirë këtu dhe presidnetin do të tërhiqen nga politika.
XS
SM
MD
LG