Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian dhe Rusia kanë rënë dakort lidhur me dhënien e një leje të posacme për qytetarët rusë të enklavës së Kaliningradit, pas zgjerimit të Bashkimit Evropian në vitin 2004.
Lituania dhe Polonia e ndajnë enklavën ruse të Kaliningradit nga pjesa tjetër e Rusisë dhe nuk kanë pranuar që pas hyrjes në Bashkimin Evropian të lejojnë qytetarët e kësaj enklave të kalojnë pa viza në territorin e tyre.
XS
SM
MD
LG