Ndërlidhjet

LONDËR


Drejtori amerikan i Sigurisë Kombëtare, Tom Ridge, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara në bashkëpunim me agjencitë e huaja të zbulimit, kanë kapur rreth 2 700 terroristë të dyshuar të Al-Kaidës.
Ai tha se rrjeti terrorist i Al- Kaidës mbetet rreziku me serioz dhe me urgjent që kërcënon Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG