Ndërlidhjet

BAGDAD


Udhëheqia e Irakut po e studijon rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit dhe do të marrë vendimin e nevojshëm gjatë disa ditëve të ardhëshme,njofton agjencia zyrtare irakiane e lajmeve, INA.
Dje Këshilli i Sigurimit miratoi unanimisht rezolutën me të cilën i jepet Irakut shansi i fundit që të spastrohet nga çfarëdo armësh për zhdukje në masë apo të ballafaqohet me pasoja të ashpra.
Fqinjët arabë dhe Irani i kanë bërë thirrje Irakut që t,i nënshtrohet rezolutës së re të Kombeve të Bashkuara për çarmatimin e tij.
XS
SM
MD
LG