Ndërlidhjet

BUDAPEST


Hungaria i ka ofruar Shteteve të Bashkuara hapësirën e saj ajrore, aeroportet dhe bashkëpunimin informativ nëse aksioni ushtarak kundër Irakut bëhet i pashmangëshëm, ka thënë ministri i Jashtëm Laszlo Kovacs.
Këte bashkëpunim ushtarak e ka ofruar kryeministri i Hungarisë, Peter Medgyessy gjatë bisedimeve të djeshme në Uashingon me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush.
XS
SM
MD
LG