Ndërlidhjet

SEUL


Zëvendës ministrat e Jashtëm të Japonisë, Shteteve të Bashkuara dhe Koresë jugore u angazhuan sot që të zgjidhin kontestet me armët bërthamore Veri-koreane në mënyrë paqësore, por nuk thanë gjë lidhur me çështjen e imponimit të sanksioneve.
Në komunikatën e përbashkët të publikuar pas takimit në Tokio thuhet se “tre delegacionet riafirmuan vendosmërinë që të përpiqen të zgjidhin paqësisht këte çështje me konsultime të ngushta trepalëshe dhe me vendet tjera të brengosura në botë”.
XS
SM
MD
LG