Ndërlidhjet

XHENIN/BREGU PERËNDIMOR


Forcat izraelite kanë vrarë në Xhenin liderin militant palestinez nga radhët e Xhihadit Islamik, Iyad Sawalha gjatë një konfrontimi që ka zgjatur mbi një orë, njoftojnë zyrtzarët izraelitë dhe plalestinezë të sigurisë.
Sawalha ishte shef i krahut ushtarak të Xhihadit Islamik në Bregun Perëndimor dhe në krye të listsë së të kërkuarve nga Izraeli për organizimin e dyshuar të disa sulmeve vetëvrasëse në veri të Izraelit.
XS
SM
MD
LG