Ndërlidhjet

FIRENCË/ITALI


Policia italiane thotë se mbi 400 mijë protestues nga Evropa marshuan paqësisht mes-përmes Firencës për të demostruar kundërshtimin e tyre ndaj luftës së mundëshme kundër Irakut dhe efekteve negative të globalizimit.
Marshi shënoi përfundimin e konferencës pesëditëshe në Firencë, që ishte organizuar nga Forumi Social Evropian.
XS
SM
MD
LG