Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari amerikan i shtetit për çështje të kontrollit të armatimit dhe sigurisë ndërkombëtare, John Bolton bisedoi në Moskë me ndihmës ministrin e Jashtëm rus, Georgy Mamedov çështje nga fusha e sigurisë dhe samitin e propozuar Bush-Putin.
Pas bisedimeve Mamedov tha se çështjet e ndërlidhura me sistemet e mbrojtjes raketore do të jenë prioritet i samitit të propozuar nga fundi i muajit midis presidetëve të dy vendeve, Vlladimir Putin dhe George Bush.
XS
SM
MD
LG