Ndërlidhjet

KABUL


Në Afganistan filluan punimet për ndërtimin e hekurudhës së gjatë 1200 kilometra që do të lidhë Kabulin me Kandaharin dhe Heratin që do të kushtojë rreth 250 milion dollarë.
Shtetet e Bashkuara kanë premtuar 80 milion dollarë për këte projekt të madh.
Ndërkaq, me rastin e muajit të Ramazanit dhe me dekretin e presidentit Hamid Karzai autoritetet e Afganistanit liruan nga burgu i Kabulit një grup prej 20 femrasht të burgosura për delikte minore.
XS
SM
MD
LG