Ndërlidhjet

PEKIN


Elita e Partisë Komuniste të Kinës ka filluar bisedimet e mbyllura lidhur me gjeneratën e re të liderëve të cilët do të zgjedhen formalisht gjatë kësaj jave kur presidenti Jiang Zemin dhe të tjerë do të tërhiqen.
Në Pekin mbahet Kongresi i 16 i Partisë Komuniste dhe, siç pritet, Zemin do ti lëshojë postin e shefit të partisë zëvendës presidentit, Hu Jintao.
XS
SM
MD
LG