Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka miratuar planin e luftës kundër Irakut në rast se Bagdadi vazhdon të shkelë obligimet e tij për çarmatosje sipas rezolutave të Kombeve të Bashkuara , raporton New York Times.
Thuhet se plani parasheh grumbullimin e 200 deri 250 mijë trupave për sulme nga ajri, toka dhe deti.
Edhe ministri britanik i Mbrojtjes tha në Londër se armata e tij është e përgatitur për luftë, nëse Bagdadi dështon t,i nënshtrohet rezolutës së re të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG