Ndërlidhjet

BRUKSEL


Protestat në qendër të Brukselit kundër luftës së mundëshme në Irak morën karakter të dhunëshëm kur mjaftë protestues u konfrontuan me policinë dhe vandalizuan biznise në pronësi amerikane si Mc Donald dhe hoteli Meriot.
Një grup i vogël protestuesish, shumica me prejardhje arabe, dolën nga rreshti i protestuesve për të sulmuar objektet.
Policia belge tha se 29 protestues u arrestuan.
XS
SM
MD
LG