Ndërlidhjet

KABUL


Në Afganistan filluan punimet për ndërtimin e hekurudhës së gjatë 1200 kilometra që do të lidhë Kabulin me Kandaharin dhe Heratin që do të kushtojë rreth 250 milion dollarë.
“Me inaugurimin e punimeve të këtij projkti 1200 kilometra të gjatë, bashkësia ndërkombëtare bën një investim tepër të rëndësishëm për ardhmërinë e Afganistanit”, tha me këte rast ambasadori amerikan në Kabul, Robert Finn.
Shtetet e Bashkuara kanë premtuar 80 milion dollarë për këte projekt të madh.
XS
SM
MD
LG