Ndërlidhjet

UASHINGTON


Burime të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara bënë të ditur se aeroplanët luftarakët amerikanë dhe britanikë e kanë bombarduar mbrëmë mbrojtjen kundër-ajrore të Irakut në jug të vendit.
Komanda qëndrore njoftoi se aeroplanët e aleatëve i goditën pozicionet irakiene pranë qytetit Tallil, 280 km në juglindje të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG