Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav, Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime lufte dhe gjenocid gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci, sërish ka kkëmbëngulur që të realizojë mbrotjtjen e tij, pavarësisht shqetësimeve të prokurorëve të Gjykatës së Hagës, se problemet shëndetësore të të akuzuarit po bëhen pengesë për vazhdimësinë e gjyqit.
XS
SM
MD
LG