Ndërlidhjet

KABUL


Së paku 4 studentë afganë janë qëlluar për vdekje dhe disa dhjetra të tjerë janë plagosur gjatë demonstratave të studentëve, të cilat përfunduan si përplasje me policinë.
Studentët po protestonin ndaj kushteve të këqija në Universitet.
Sipas disa dëshmitarëve policia ka ndërhyrë kur protesta morri drejtim të dhunshëm, pasi studentët po sulmonin makina dhe prona pritvate të qytetarëve të Kabulit.
XS
SM
MD
LG