Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk, Bulent Ecevit, i cili po largohet nga detyra, ka thënë se vendi mund të përballet me një numër problemesh serioze, pasi Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit nuk do të tregohet e aftë për të krijuar një udhëheqje efikase.
Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit është partia fituese në zgjedhjet e përgjithshme në Turqi, pak javë më parë.
XS
SM
MD
LG