Ndërlidhjet

OSLO


Presidenti rus, Vladimir Putin pas takimit në Oslo me kancelarin gjerman tha se konflikti në Çeçeni është një problem i brendëshëm i Rusisë që mundë të zgjidhet vetëm nga Rusia dhe populli i Çeçenisë.
Gancelari Gerhard Schroeder ka lavdëruar Putinin për përparimet e deritashme por ka insistuar “që të vazhdojë procesi politik lidhur me Çeçeninë”.
XS
SM
MD
LG