Ndërlidhjet

NABLUS


Aramata izraelite dërgoi gjatë natës forcat në Nablusin e administraur nga palestinezët në Bregun Perëndimor dhe ka arrstuar 30 militantë, shumica nga grupi i Hamsit.
Helikopterët e armatës izraelite goditën me raketa një uzinë në Qytetin e Gazës që thuhej se prodhonte armë.
Zyrtarët palestinezë thanë se këto sulme të vazhdueshme nuk janë rrugë për t,u kthyer në procesin e paqës, por “shkallëzimin e luftës”.
XS
SM
MD
LG