Ndërlidhjet

BERLIN


Shefi i UNMIK-ut, Michael Steiner thotë se Këshilli i Sigurimit duhet të shqyrtojë statusin final të Kosovës, problem ky që ka mbetur akoma i pazgjidhur.
Në një intervistë për mediat gjermane gjatë qëndrimit në Berlin, Steiner ka thënë se situata e sigurisë në Kosovë është përmirësuar gjërësisht që kur atje Kombet e Bashkuara dhe NATO vunë kontrollin në 1999-tën.
Shefi i UNMIK-ut ka theksuar se papunësia dhe varfëria në Kosovë janë pengesa më të mëdha për paqë të qëndrueshme.
XS
SM
MD
LG