Ndërlidhjet

PLOVDIV


Ministrat e Mbrojtjes së Greqisë dhe Turqisë, dy vende anëtare të NATO-s, gjatë bisedimeve në Plovdiv thanë se do të zhvillojnë lidhje të ngushta me Bullgarinë dhe Rumaninë në interes të stabilitetit rajonal.
Ministri grek i Mbrojtjes tha pas bisedimeve se ata diskutuan mbështetjen për propozimet e Rumanisë dhe Bullgarisë që t,i bashkohen NATO-s dhe Unionit European dhe sigurinë rajonale në Ballkan.
XS
SM
MD
LG