Ndërlidhjet

SARAJEVË


Sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson në një letër drejtuar presidencës trepalëshe në Sarajevë thotë se Bosnja duhet të kombinojë dy armatat e saj etnike dhe të dorëzojë të dyshuarit për krime lufte në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara në Hagë.
XS
SM
MD
LG